Polacy w szale internetowych zakupów!

zakupy online

Niepodważalnym faktem jest to, że coraz większa liczba Polaków decyduje się na robienie zakupów drogą internetową. Popularność e-sklepów z pewnością w kolejnych miesiącach i latach będzie wzrastać, gdyż wiąże się ze sporą oszczędnością czasu oraz pieniędzy.

Zaletą jest tu również to, że kupowanie z wykorzystaniem do tego celu internetu, może odbywać się przez całą dobę, również podczas świąt czy niedzieli, kiedy stacjonarne sklepy są zamknięte. Rozwijający się prężnie transport sprawia, że zamówione towary zwykle dostarczane są do klientów szybko, przy poniesieniu niewielkich kosztów dostawy oraz w sposób bezpieczny i sprawny. Sieć daje możliwość porównania produktów i ich cen w wielu różnych sklepach internetowych i wybór tych, które w największym stopniu spełnią nasze potrzeby oraz oczekiwania. Współczesny człowiek jest zwykle człowiekiem bardzo zapracowanym i żyjącym w wielkim pędzie i pogoni za pieniądzem, co sprawia, że kupowanie w ten sposób jest bardzo wygodne, bo nie zabiera czasu, który musielibyśmy poświęcić na to, aby odwiedzić galerie handlowe, osiedlowe sklepy czy inne miejsca, w których mógłby znajdować się pożądany przez nas przedmiot.

A teraz spójrzmy na statystyki…

Badania, jakie przeprowadziła Krajowa Izba Rozliczeniowa, jasno mówią o tym, że najwięcej transakcji w sklepach internetowych przypada na poniedziałek. Kolejne dni tygodnia przynoszą obniżenie procentu zakupów, a zdecydowanie najmniej z nich ma miejsce w sobotę. Wydaje się, że wiąże się to z tym, że jeśli zrobimy zakupy na początku tygodnia, szanse na to, że otrzymamy zamówiony towar przed weekendem, są znacznie większe, niż wtedy, kiedy zrobimy je w piątek czy sobotę. Ciekawa jest również to, że najwięcej transakcji ma miejsce w godzinach pracy, czyli do południa. Kiedy nadchodzi moment powrotów do domu, jest ich znacznie mniej, a wieczorem liczba ta znowu wzrasta. Wiąże się to prawdopodobnie z tym, że Polacy lubią spędzać swój wolny czas aktywnie i chociaż myślą o zakupach wieczorami czy podczas świąt i weekendów, na wykonanie kroków potrzebnych, aby je sfinalizować, decydują się dopiero podczas tygodnia pracy. Liczba e-sklepów w Polsce jest znaczna, a szacuje się, że w tym roku przekroczy ona 14 tysięcy. Wartość internetowych zakupów ma natomiast osiągnąć magiczny próg 30 miliardów złotych.