Bądź widoczny na Facebooku

facebook

Promocja firmy z wykorzystaniem strategii social media wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Samo stworzenie fanpage’a i dodawanie postów może nie wystarczyć. Ważne, aby Twoje wpisy były widoczne dla szerokiej grupy odbiorców. Istnieje kilka sposobów bezpłatnego zwiększania zasięgu postów. Przedstawiamy niektóre z nich.

Postaw na różnorodność! Dodając posty na fanpage’a nie powinniśmy koncentrować się na jednym rodzaju wpisów. Facebook oferuje nam wiele możliwości. Przyciągajmy użytkowników różnymi formami postów. Zdjęcia, wiadomość tekstowa, materiał ze zdjęciem, wpisy z wideo, wpisy z wydarzeniem. Przetestuj skuteczność każdej wersji postu. Duży zasięg odbioru mają z reguły filmy. Dla fanów atrakcyjne może okazać się także pokazanie backstage firmy.

Zachęć do interakcji!

Twoi fani mają na Facebooku możliwość komentowania, udostępniania czy polubienia danego materiału. Trzeba im jednak o tym przypominać i zachęcać do różnych form interakcji. Zwróć uwagę na styl komunikacji, który powinien współgrać z charakterem fanpage’a oraz rodzajem umieszczonego na nim postu.

Promuj swoje wpisy!

Rozpromowanie wpisu jest kluczowe dla zwiększenia jego zasięgu. Możesz spróbować zrobić to na własną rękę. Zacznij działać! Udostępnij swój post na grupach, które korespondują z jego tematyką. Udzielaj się również na profilach podobnych do Twojego. Komentując, lajkując czy udostępniając treści innych użytkowników zwiększasz swoją własną widoczność na Facebooku. Przypominaj swoim fanom o opcji „otrzymuj powiadomienia”. Dzięki temu nie przegapią Twojej aktywności i trafi do nich każdy zamieszczony przez Ciebie wpis.

Pamiętaj o linkowaniu!

Promuj nie tylko aktualne posty, ale przypominaj również swoim fanom o wpisach zamieszczonych wcześniej. Ten sposób sprawdza się zwłaszcza w przypadku cyklu postów dotyczących określonej tematyki czy skupiających się na konkretnym wydarzeniu. Każdy kolejny wpis powinien wówczas zawierać przypomnienie o wpisach poprzednich.

Cały czas monitoruj, jakie posty cieszą się największym zainteresowaniem Twoich fanów. Pomocne okaże się z pewnością sprawdzanie statystyk. Wykorzystuj tę wiedzę, aby tworzyć kolejne wpisy zwiększające zasięg.